WIOSENNA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

Nadal wolnostojące konstrukcje, jakimi są garaże blaszane stanowią najlepszą osłonę dla samochodów oraz dla różnych sprzętów ogrodniczych. Garaż blaszany w przeciwieństwie dla garażu murowanego można postawić przez cały rok i nie domaga się to posiadania żadnego pozwolenia. Można natomiast zastanowić się, czy w obiekcie takim potrzebna będzie termoizolacja. Jeśli na przykład w garażu chce się spędzać więcej czasu, bo ma on pełni funkcję mini warsztatu albo pracowni, to ocieplenie jest wręcz konieczne. Kluczowe jest podjęcie decyzji, czy ma on zostać ocieplony od zewnątrz, czy od wewnątrz. Poza klientami indywidualnymi zlecenia na garaże składają również klienci biznesowi i rolnicy. To właśnie wśród tych dwóch grup klientów garaże są często wykorzystywane jako schowki, czy małe pomieszczenia magazynowe i tutaj liczy się to, aby producent garażu podpowiedział, jaki typ ocieplenia zastosować, aby dany obiekt był maksymalnie funkcjonalny.

Jaki typ izolacji wybrać?

Ktoś osobiście może nie orientować się, jaki typ izolacji wybrać. Wobec tego należy zamawiać garaże blaszane Białystok od najlepszych producentów, którzy od razu wskażą, jaki rodzaj ocieplenia w konkretnym przypadku sprawdzi się najbardziej. Wówczas pod uwagę brane są parametry użytkowe takiego garażu oraz to, jakim celom ma on dokładnie służyć. Prostsze jest wykonanie izolacji od środka. Wtedy trzeba zakupić styropian. Natomiast, należy mieć świadomość, że po około dwóch latach całe wnętrze takiej konstrukcji domaga się remontu. Jest ona bowiem wystawiona na oddziaływanie promieni ultrafioletowych oraz na wpływ innych czynników, na przykład używanych w obiekcie chemikaliów. W konsekwencji, materiał izolacyjny kruszy się oraz odkleja od blachy. I chociaż taka termoizolacja jest szybsza w wykonaniu i na początku tańsza, to w perspektywie długofalowej, okazuje się mniej opłacalna.

Natomiast, zewnętrzne ocieplenie garażu blaszanego domaga się większych nakładów finansowych oraz umiejętności sprawnego wykonania. Musi zostać wykonane stosowne zabezpieczenie i zrobione muszą być prace wykończeniowe, polegające na nałożeniu tynku oraz pomalowaniu całej konstrukcji farbą. Styropian powinien mieć też odpowiednią grubość, z uwagi na to, że według przepisów dach musi być wysunięty poza ściany określonego budynku. Konkretne metody ociepleniowe, jakie mogą być zastosowane w przypadku garaże Białystok są chętnie wybierane. Wśród nich można też spotkać się z trzecią techniką, a więc natryskową. W tym celu wykorzystywana jest wytrzymała pianka poliuretanowa. Kwestią podstawową podczas ocieplania domu jest to, żeby w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę podłoże, na jakim będzie znajdować się garaż blaszany. Cała konstrukcja ma przecież bezpośrednią styczność z gruntem. Jeżeli więc garaż ma znaleźć się od razu przy domu, to w takiej sytuacji straty ciepła ograniczy betonowa wylewka. Solidne powinno być również zakotwiczenie ocieplanego garażu z blachy.

Zabezpieczenie garażu blaszanego przed wilgocią

Nie mniej istotne jest to, aby garaże z blachy zabezpieczyć przed wilgocią. Niekorzystne warunki atmosferyczne panujące jesienią i zimą doprowadzają do większej wilgotności, co może niekorzystnie odbić się na konstrukcji garażu blaszanego oraz doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Obiekt przede wszystkim powinien być dobrze ocieplony i ogrzany. Jeśli znajdują się w nim okna i rynny, to także muszą zostać wykonane perfekcyjnie.

Dlatego tak istotne jest to, aby garaże z blachy zamawiać wyłącznie u sprawdzonych producentów. Jedynie wtedy można zapobiegać pojawieniu się grzyba na ścianie. Kiedy ściany byłyby zalane podczas deszczu, to wynika to wyłącznie z tego, że są źle zrobione. W związku z tym, punktem wyjściowym jest już sposób wybudowania „blaszaka”. Wszystkie garaże blaszaki najlepiej zabezpieczyć poprzez bezbłędny dobór izolacji i materiałów hydroizolacyjnych. Będą to: tynk wodoszczelny, masy bitumiczne, masy asfaltowe oraz membrany. To właśnie takie substancje po wyschnięciu stworzą twardą powłokę, nie tylko zapewniającą uszczelnienie, ale i w dodatku wyrównujące powierzchnię ścian. Można u producenta złożyć też zamówienie na uszczelki i progi garażowe zrobione z wysokiej jakości tworzywa EPDM. Taka izolacja w pełni ochroni konstrukcję przed zewnętrznymi zagrożeniami.