WIOSENNA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

Hale stalowe służące jako warsztat to pod wieloma względami idealne rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu konstrukcje są konstrukcjami robionymi na zamówienie, które można dowolnie modyfikować. Można je w pełni dostosować do potrzeb każdego klienta. Ważną zaletą tego obiektu jest łatwy i szybki montaż. Nie wymaga zatrudnienia wykwalifikowanego zespołu, co znacznie obniża koszty. Szeroka gama hal stalowych pozwala na wiele opcji i wybór tej, która najlepiej odpowiada wymaganiom kontrahenta.

 

Hala stalowa jako warsztat: konstrukcje rurowe i profilowe

W razie potrzeby halę można zmontować, przenieść i postawić od nowa. To rozwiązanie zachęca klientów, których profil działalności często zmienia lokalizację usług. Czas ma kluczowe znaczenie w każdej działalności. Budynki murowane wymagają całego stosu formalności, wyboru projektu, wykonawców i odbioru, a w trakcie budowy często występują opóźnienia. Konstrukcje rurowe i profilowe są w pełni gotowe do montażu od razu po dostarczeniu.

Miejsce na halę stalową warsztatową

Jeszcze przed zmontowaniem hali należy przygotować podłoże. Powierzchnia hali musi jak najlepiej izolować wilgoć od podłoża, aby zmniejszyć jej intensywność, która będzie występowała w danym budynku. Inwestor prawdopodobnie wyposaży obiekt w instalacje elektryczne i oświetlenie. W takim przypadku należy zastanowić się, gdzie będzie zlokalizowany obszar napraw, gdzie będą przechowywane narzędzia, jak będą wchodzić i wychodzić maszyny itp. Zaplanowanie tego wszystkiego, zarówno w małych, jak i dużych halach namiotowych, na samym początku ułatwia prowadzenie tajnej pracy i służby.

Rodzaje projektów hal

Istnieją cztery rodzaje budynków warsztatowych: stalowe, drewniane, murowane oraz modułowe konstrukcje z rur i profili. Producent hal stalowych zapewnia budowę hal, które są obiektami trwałymi i możliwymi do modyfikacji. Dodatkowym kosztem jest zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy montażowej, co nie jest małym wydatkiem. Z kolei hale drewniane są chłonne i gromadzą intensywne zapachy. Konstrukcje muszą być regularnie konserwowane, w przeciwnym razie szybko ulegną zniszczeniu. Są łatwopalne, co automatycznie uniemożliwia ich wybór do niektórych czynności.

Hale murowane są trwałe, trudno im się oprzeć. Jest to jednak trwała konstrukcja, która na zawsze będzie kojarzona z miejscem, w którym została zbudowana. Modyfikacje są kosztowne, a budowa takiego obiektu wiąże się z wieloma formalnościami. Ostatnim rodzajem są hale modułowe wykonane z rur i profili, w tym hale namiotowe. Łatwe do modyfikacji, łatwe do montażu i szybkiego demontażu. W porównaniu z wyżej wymienionymi strukturami ich koszt nie jest tak duży. Za podobne pieniądze można otrzymać ogromny obiekt w pełni wyposażony w dodatkowe akcesoria.

Każdy może zbudować taki obiekt, nie jest wymagane żadne doświadczenie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które wszystko wyjaśniają. Wadą może być konieczność wymiany plandeki co kilka lat, aby zachować wytrzymałość pokrycia. Niemniej jednak nie jest to koszt porównywalny z remontem dachu.

Hala namiotowa na zapytanie u producenta

W każdej chwili hale stalowe mogą zostać przekształcone w magazyny lub garaże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć obie funkcje. A gdy obiekt nie jest już potrzebny, można go złożyć i przechowywać do czasu, gdy będzie potrzebny. Elementy pokryte warstwą ogniowo nakładanego cynku chronią stal przed korozją. Wydłuża to ich żywotność na wiele lat. Segmentowy sposób łączenia ramy sprawia, że konstrukcja jest trwała.

Wytrzymuje nawet trudne warunki pogodowe, bezpiecznie chroniąc pojazdy, maszyny i urządzenia znajdujące się pod osłoną.

Sprawdź NASZE REALIZACJE