LETNIA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

Garaż blaszany to niski koszt i duża wygoda dla właściciela. Jeśli zamówimy model wykonany z blachy pokrytej farbą akrylową, otrzymamy rozwiązanie bardzo estetyczne. Lekki i tani garaż blaszany może stanowić doskonałe miejsce na samochód i związane z nim akcesoria. Prosty projekt garażu blaszanego może być również przydatny podczas budowy domu. Można w nim przechowywać materiały budowlane i narzędzia.

 

Nowoczesny design i dbałość o najmniejsze szczegóły w konkurencyjnej cenie – Seria LUX

 

  • Obróbka oraz okucia dachu i narożników
  • Nity pod kolor blachy
  • Brama w panelu poziomym szerokim – możliwość wyboru koloru drewnopodobnego
  • Szeroka paleta kolorów
 

 





 

Seria ALFA to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie najwyższą jakość idącą w parze z niebanalnym wyglądem.

 
  • Konstrukcja oparta na profilu zamkniętym
  • Obróbka oraz okucia dachu i narożników
  • Nity pod kolor blachy
  • Przetłoczenia blachy poziome wąskie
  • Szeroka paleta kolorów, w tym również drewnopodobne
 
 

Na co zwrócić uwagę wybierając garaż blaszany?

Gotowy garaż blaszany jest łatwy w montażu, lekki i szybki w montażu. W razie potrzeby nie ma problemów z demontażem. Każdy właściciel samochodu wie, jak ważne jest utrzymanie dobrego stanu technicznego pojazdu. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy w bloku, w mieście czy na wsi, dostęp do garażu dla samochodu jest niezwykle ważny.

Samochód w garażu blaszanym ocynkowanym nie jest tak narażony na działanie czynników atmosferycznych. Nie zaszkodzi mu mróz, śnieg ani nawet grad. Nowoczesne garaże blaszane zapewnią również ochronę przed wandalami lub dodatkową ochronę przed kradzieżą. Ponadto, jeśli zainstalujesz prefabrykowane metalowe regały garażowe, możesz przechowywać w garażu różne części samochodowe, płyny i materiały eksploatacyjne.

Niestety, z różnych powodów nie każdy właściciel samochodu może jednocześnie posiadać garaż. Czasami problemem są zbyt wysokie koszty budowy, brak miejsca, zbyt wysokie koszty wynajmu itp. Nie oznacza to jednak, że rynek jest głuchy na te potrzeby i nie opracował sposobu ich zaspokojenia.

Garaże blaszane - alternatywa dla garaży murowanych

Alternatywą dla garaży murowanych, czy to jako część budynku, czy jako oddzielna konstrukcja wolnostojąca, są garaże blaszane. Daje to możliwość posiadania garażu dla samochodu po bardzo rozsądnej cenie. Jest to znacznie niższa cena niż w przypadku wersji murowanej, przy zachowaniu dokładnie tej samej funkcjonalności. Ponadto gotowe garaże blaszane są szybsze w montażu i znacznie wygodniejsze do umieszczenia na własnej posesji, a także na wspólnym parkingu. Jak widać, zalety garaży blaszanych są niezaprzeczalne.

Dodatkowe funkcje garażu blaszanego

Rozważając zakup garażu blaszanego, należy również wziąć pod uwagę fakt, że funkcje garaży blaszanych nie muszą być ograniczone do pomieszczeń związanych z samochodami.

Jak zbudowany jest garaż blaszany?

Garaż blaszany ma nośną konstrukcję słupową oraz konstrukcję dachową wykonaną ze stali, giętą na zimno i skręcaną śrubami. Elementy te są zwykle zabezpieczane farbą proszkową. Jeśli jest to tylko farba podkładowa, należy ją pomalować po montażu. Ściany garażu są wypełnione stalową blachą trapezową o grubości 0,5-0,7 mm, łączoną nitami. Dach garażu metalowego może być jednopoziomowy lub dwuspadowy. Jest on również wykonany z blachy. W garażu metalowym można zamontować okna i drzwi. Są to zazwyczaj dwuskrzydłowe drzwi na zawiasach wykonane z blachy. Na rynku można również znaleźć garaże metalowe z bramami uchylnymi i segmentowymi.

Jaki garaż blaszany wybrać?

Garaże są zwykle wykonywane z ocynkowanej blachy stalowej. Jest to blacha trapezowa, która jest zabezpieczona przed korozją w procesie cynkowania ogniowego. Ma kolor stalowy. Istnieją również garaże blaszane pokryte farbą akrylową. Producenci oferują kilka kolorów do wyboru. Dobrym rozwiązaniem są garaże blaszane z wykończeniem z okleiny drewnianej. Są producenci, którzy oferują garaże metalowe pokryte tynkiem akrylowym, który nadaje konstrukcji sztywność, a dodatkowo ociepla i wycisza garaż.

Jak ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Garaż blaszany można ocieplić od wewnątrz 3 cm warstwą styropianu. Jeśli potrzebna jest ciepła konstrukcja, można zdecydować się na garaż zbudowany z płyt warstwowych, czyli dwóch arkuszy blachy, między którymi znajduje się styropian. W garażach blaszanych najczęściej montuje się dwuskrzydłowe bramy uchylne. Jeśli garaż pełni również funkcję budynku gospodarczego, przydadzą się drzwi wejściowe i okno.

Wymiary garażu blaszanego

Standardowe wymiary garażu blaszanego na 1 samochód to 3 x 5 m. Można również kupić garaż na dwa samochody, garaż na samochód i motocykl, garaż blaszany z markizą samochodową i inne opcje. Garaż z konstrukcją powinien mieć wysokość co najmniej 2,2 m. Miotła garażowa musi mieć co najmniej 2,3 m szerokości i 2 m wysokości.

Prosta konstrukcja z ocynkowanej stali o wymiarach 3 x 5 m to najpopularniejszy model garażu blaszanego. Jeśli stosujemy bramy skrzydłowe, pamiętajmy, że po otwarciu pochylają się one do przodu, dlatego przed wejściem należy pozostawić około 1 m wolnej przestrzeni.

Jak zabezpieczyć garaż blaszany?

Po zmontowaniu garaż blaszany należy przymocować do podłoża, aby nie pękł ani nie został uszkodzony przez silny wiatr. Należy ją przymocować do wylewki betonowej za pomocą długich kołków w odstępach co 2 m. Duże konstrukcje garaży blaszanych mogą wymagać mocowania za pomocą dodatkowych narożników. Stalowe kotwy zostały wbudowane w betonową podstawę, do której zostanie przymocowana konstrukcja garażu blaszanego, tak aby nie uległa zniszczeniu pod wpływem wiatru.

Wylewka do garażu blaszanego

Garaż musi mieć równą, twardą i solidną podłogę. W środku zaparkuje samochód ważący kilkaset kilogramów. Oczywiście, będziemy również przechowywać opony, kanistry, części zamienne i akcesoria, które dobrze jest składować na półkach.

Najprostszym sposobem jest wybetonowanie podłoża przed postawieniem garażu metalowego. Podłoga w garażu blaszanym może być również wykonana z kostki brukowej lub płyt betonowych. Należy usunąć wierzchnią warstwę gleby próchnicznej. Dobrym pomysłem jest wrzucenie na dno wykopu rozdrobnionego gruzu budowlanego lub grubego kruszywa w celu wzmocnienia mieszanki betonowej. Płyty betonowe są układane na podsypce z zaprawy cementowej lub betonowej, która wiąże podłoże. Miejsca, które podtrzymują słupy konstrukcyjne garażu, muszą mieć wzmocnienie w postaci podpór lub dużych bloków betonowych. Pamiętaj, że podstawa garażu metalowego ma powierzchnię o 30-50 cm większą od obrysu konstrukcji. Element tworzący pas wokół garażu blaszanego musi być wykonany ze spadkiem na zewnątrz, aby zapobiec przedostawaniu się wody do środka podczas deszczu.