LETNIA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

Jeśli Ty i Twój pies jesteście szczęśliwymi posiadaczami własnego domu, z możliwością przebywania na zewnątrz przez cały czas, najprawdopodobniej miałeś do czynienia z kwestią "mieszkania" lub tymczasowego schronienia dla psa na podwórku. W takim przypadku aktualny staje się temat: jak wybrać wolierę dla psa?
Kojec dla psa jest obecnie bardzo często używany, a mit, że produkt ten ogranicza wolę psa, jest nieprawdziwy, ponieważ zróżnicowane i przestronne pomieszczenie jest traktowane przez same psy jako dodatkowa, odosobniona przestrzeń. Przekonasz się, że ten produkt jest bardzo przydatny, skuteczny i ceniony przez psy. Kojec dla psów, w szczególności w formie klatki, może być również potrzebny w mieszkaniu w mieście, na wystawie lub w tymczasowym miejscu zamieszkania.


Rodzaje kojców dla psów - akcesoria dla zwierząt

Kojec dla psa jest zazwyczaj wykonany z metalu z elementami z tworzywa sztucznego. Konstrukcja jest niezwykle prosta i wygodna, z trwałą plastikową tacą i kratowymi ściankami. Wybór projektu kojca powinien być oparty na wstępnych potrzebach:

 • Potrzebna jest stała, "nieruchoma" klatka zewnętrzna;
 • Tymczasową klatka dla psa, aby zabrać go na wycieczkę na wieś;
 • Kojec wielosekcyjny dla kilku zwierząt;
 • Kojec dla szczeniąt itp.;
 • Kolejnym ważnym czynnikiem wyboru jest wielkość psa i określone okoliczności życiowe.

W naturze dzicy krewni psów zawsze odpoczywali w kryjówkach, norach i podobnych siedliskach, ponieważ było to dla nich najbardziej chronione miejsce. Podobnie jak w przypadku naszych zwierząt domowych, kiedy już się zaadaptują, nie będą chciały wychodzić z klatek. Różnią się one także wyborem wyjść, a raczej drzwi - jedne mają jedno, inne dwa itd. Zawiasy, zapięcia, zamki - wszystko to zależy od preferencji właściciela psa, choć nie ma między nimi znaczącej różnicy. Zwierzęta szybko przyzwyczajają się do swojego własnego domu dla psów, ale bardzo ważne jest, aby przyzwyczaić je do niego we właściwy sposób.
 

Zalety kojców dla psów i innych zwierząt

Nie da się ukryć, że producent kojców dla psów zapewnia wygodne pomieszczenie dla Twojego pupila, dlatego warto przytoczyć najważniejsze korzyści płynące z zakupu takiego produktu:

 • Nic się nie rozerwie ani nie złamie pod Twoją nieobecność, nawet jeśli masz szczeniaka;
 • Oszczędność miejsca w mieszkaniu, ponieważ wymiary produktów są dość poręczne;
 • Obszerny katalog dostawców z różnymi materiałami i rozmiarami klatek;
 • Produkty wysokiej jakości i ich doskonała trwałość;
 • Możliwość przewiezienia kojca i wdzięczność psa za zakup nowej kryjówki.
 

Jak przyzwyczaić psa do korzystania z kojca?

W zasadzie przyzwyczajenie zwierzęcia do hodowli nie jest trudne, ale należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

 • nie należy zmuszać szczeniaka lub dorosłego psa do pozostawania w pomieszczeniu przez dłuższy czas wbrew jego woli,
 • spraw, aby buda stała się wygodnym domem dla psa, umieszczając w niej miękki koc i jego osobiste zabawki,
 • kiedy wychodzisz z domu, zostaw go na krótko w budzie, dając mu do zrozumienia, że nic się nie stanie i może się po prostu zdrzemnąć. W ten sposób szybko przyzwyczaisz psa do nowego domu.
 

Kojec dla psa - podsumowanie

Posiadanie zwierzęcia domowego wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla jego właściciela. Futrzany członek rodziny będzie radosny i szczęśliwy, jeśli się o niego zadba. Codzienne spacery, karmienie, zabiegi higieniczne - ten zestaw czynności jest bardzo ważny. Jednak pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest specjalne miejsce dla psa, w którym będzie spędzał większość czasu.

Zwierzę zdecydowanie powinno mieć swój własny obszar, jakim jest gotowy kojec dla psa. Może to być zwykła lub ocieplana buda. Jest jednak lepsze rozwiązanie: zbudowanie własnego lub kupienie gotowego wybiegu dla psa. Pies odwdzięczy się za to miłością i lojalnością. Właściciele osłaniają się przed psimi wybrykami. A osoby z zewnątrz, które odwiedzają, będą się czuły bezpiecznie.

Tani kojec dla psa to przestronne miejsce, w którym Twój zwierzak może spacerować, jeść, odpoczywać i czuć się bezpiecznie. Jest to wygodne mieszkanie dla psa, częściowo ograniczające jego ruchy. Konstrukcja składa się najczęściej z 2-3 ścian osłonowych i metalowej kratownicy. Jest wyposażony w drzwiczki.