WIOSENNA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

POWŁOKA ANTYKONDENSACYJNA to filc, którym od spodu zostaje pokryta blacha dachowa w garażu blaszanym. Ma on za zadanie zapobiegać kondensacji czyli skraplaniu się pary wodnej w garażu blaszanym.

Na pewno wielu z Was borykało się z problemem wilgoci bądź skraplania się wody w wyniku powstania różnicy temperatur: w środku garażu i na zewnątrz.
Wilgoć w garażu może znacząco wpływać na jakość przechowywanych w garażu przedmiotów. Odpowiedzią na te problemy jest właśnie powłoka antykondensacyjna. Niebywałą zaletą filcu jest to, iż doskonale niweluje on powstałą różnicę temperatur. Powłoka antyskropleniowa pochłania wilgoć i odprowadza ją do otoczenia. Filc staje się z dnia na dzień trendem w branży garaży i hal stalowych. Jego zastosowanie staje się kluczowe dla klientów myślących przyszłościowo o wybudowaniu garażu blaszanego bądź hali. Zdarzają się sytuacje kiedy filc osiągnie maksymalną wilgotność, w takiej sytuacji należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenie. Do maksymalnalnego nasączenia filcu dochodzi kiedy wentylacja w danym pomieszczeniu jest zbyt mała lub gdy jej w ogóle brakuje. Jeżeli zaczynają pojawiać się kroble na posadzce lub samochodzie, który stoi wewnątrz garażu blaszanego to można a nawet trzeba zadbać o odpowiednią wentylację. Możliwości wykonania wentylacji jest dużo.
Niektórzy twierdzą, że w ogóle filc nie zdaje egzaminu, jednak nie jest to prawdą. wystarczy, żeby były spełnione odpowiednie wymagania a wtedy z całą pewnością filc spełni swoją funkcję.


Blacha pokryta filcem antykondensacyjnym