WIOSENNA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

POŻAR GARAŻU

Każdy posiadacz garażu blaszanego powinien pomyśleć o ochronie przeciwpożarowej. Ogień ma to do siebie, że pojawia się znienacka i bardzo szybko się rozprzestrzenia.
Najczęściej pożar w garażu blaszanym występuje z powodu nieodpowiedniego obchodzenia się z ogniem jak na przykład palenia papierosów w garażu oraz niekontrolowanych reakcji chemicznych. Należy więc dokładnie przyjrzeć się temu co i w jaki sposób przechowujemy.
 W garażach blaszanych przechowywane są przede wszystkim samochody, różnego rodzaju sprzęty, ale i rzeczy i surowce łatwopalne. Oleje, benzyna, torf, bądź węgiel są surowcami łatwopalnymi. Przechowując w szczególności tego rodzaju materiały należy zachować szczególne środki ostrożności. Pożar garażu nierzadko występuje z powodu wyładowań atmosferycznych. Rzeczy przechowywane w blaszaku powinny być zawsze uporządkowane. Powinniśmy również regularnie zaglądać do naszego garażu blaszanego, tak aby sprawdzić czy nie dzieje się nic niepokojącego. Garaże, których nikt nie dogląda częściej płoną. Do podstawowych środków ochrony przeciwpożarowej w garażu blaszanym zaliczamy gaśnicę. Najlepiej w blaszaku sprawdzi się gaśnica przenośna.
Warto zaznaczyć, iż istnieje możliwość ubezpieczenia garażu znajdującego się na naszej posesji również na wypadek pożaru. Zadbaj o ochronę przeciwpożarową w Twoim garażu tak, aby nie doszło do tragedii.