LETNIA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

RODZAJE BRAM GARAŻOWYCH

W garażu blaszanym mamy możliwość zamontowania dwóch rodzajów bram garażowych. Są to brama dwuskrzydłowa oraz brama podnoszona. Dobór właściwej opcji jest bardzo istotny, ponieważ garaż blaszany zostanie z nami na długie lata, a bramę do niego będziemy otwierać kilka razy dziennie.

Brama dwuskrzydłowa jest rozwiązaniem tradycyjnym i również praktycznym. Można otwierać dwa skrzydła, albo jedno pozostawić nieruchomo. Na bramę dwuskrzydłową decydują się właściciele samochodów, ale i Ci dla których garaż blaszany ma być schowkiem bądź warsztatem.

Każda brama dwuskrzydłowa wyposażona jest w zamek, komplet kluczy i uchwyty na kłódki. Standardowa wysokość wjazdu bramy dwuskrzydłowej to 2,0 m. szerokość wjazdu po otwarciu bramy wynosi około 2,80 m. Za dopłatą jest możliwość podwyższenia lub poszerzenia światła wjazdu.

Na bramę podnoszoną decydują się klienci ceniący sobie nowoczesność, ale i Ci których ogranicza przestrzeń. Brama podnoszona nie wymaga tyle przestrzeni przed garażem, podnosząc skrzydło wsuwamy ją do środka blaszaka. Po obu stronach bramy podnoszonej,   (w dolnych rogach) dla wygody klienta zamontowano sprężyny wspomagające podnoszenie bramy do góry. Standardowa wysokość bramy podnoszonej to 2,0 m. Jej światło wjazdu po otwarciu zmniejsza się o 5cm. Szerokość bramy jest taka sama jak w wypadku bramy dwuskrzydłowej.

Obydwa rozwiązania są bardzo praktyczne. Zadaniem klienta jest zdecydować jaką funkcję ma pełnić jego blaszak i co za tym idzie jaka brama okaże się dla niego lepszym rozwiązaniem. Z naszej strony służymy radą. Chętnie pomożemy dobrać kolorystykę bramy, która będzie spójnie korespondować z otoczeniem.

Blaszak z bramą dwuskrzydłową:

""

Blaszak z bramą podnoszoną:

""

Istnieje również możliwość zamówienia bram w panelu poziomym. Panel poziomy występuje w dwóch wersjach. Pierwszą opcją jest panel poziomy wąski, natomiast drugą opcją jest panel poziomy szeroki. Tego typu bramy najczęściej są stosowane w garażach typu ALFA oraz garażach typu LUX.

Jest to bardzo estetyczna wersja bram, które klient może sobie zamówić, jeżeli estetyka garażu ma znacznie przy zamawianiu garażu.

Przykładowe zdjęcie blaszaka z bramą w panelu poziomym wąskim :

""

Przykładowe zdjęcie blaszaka z bramą w panelu poziomym szerokim:

""