WIOSENNA PROMOCJA! Garaże blaszane tańsze nawet o 100zł! Kliknij i sprawdź.
Tutaj kupisz na raty

WENTYLACJA GARAŻU 

Planując budowę garażu blaszanego należy podjąć szereg istotnych decyzji. Musimy zdecydować jaki wymiar, jaki kolor wybrać i jak przygotować podłoże. Niektórzy jednak zapominają o istotnej kwestii jaką jest wentylacja w garażu blaszanym.

Utrzymanie właściwego poziomu wilgoci oraz temperatury wewnątrz garażu blaszanego wpływa w znaczący sposób na przechowywane w nim sprzęty. Sprzyjające warunki w blaszaku wydłużają żywotność sprzętów, a w szczególności urządzeń elektrycznych. W garażu blaszanym, powinniśmy starać się utrzymać względnie stały wskaźnik temperatury: latem nie powinno być wewnątrz zbyt gorąco, a w zimie nie powinna panować bardzo niska temperatura. Jest to bardzo trudne do wykonania w wolnostojącej konstrukcji jaką jest garaż blaszany.

Istnieje kilka metod rozwiązywania problemu wentylacji w garażu blaszanym:

·aeracja – cyrkulacja powietrza poprzez specjalne otwory;

·infiltracja – stała wymiana powietrza, która jest możliwa przez zamontowanie specjalnych kanałów i nawiewów;

·wentylacja naturalna- wymiana powietrza odbywająca się przy wykorzystaniu naturalnych nieszczelności konstrukcji stalowej;

·wietrzenie – jak najczęstsze otwieranie lub uchylanie bramy garażowej mające na celu wymianę powietrza;

W garażach blaszanych zdecydowanie najczęściej stosuje się naturalne rozwiązania problemu wentylacji. Ich zaletą jest to, że wykorzystują naturalny ruch powietrza spowodowany różnicą temperatur - na zewnątrz i wewnątrz garażu.